Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

την Δευτέρα 14-09-2020 ξεκινά η νέα σχολική χρονιά με τον καθιερωμένο αγιασμό.

Λόγω των ειδικών συνθηκών για την προστασία της υγείας, το πρόγραμμα για την πρώτη ημέρα διαμορφώνεται ως εξής:

Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο ώρα 10.30, όπου θα ενημερωθούν για τα τμήματα και θα ανέβουν στις τάξεις μαζί με το υπεύθυνο καθηγητή.

Μια μικρή αντιπροσωπεία μαθητών, που θα ορίσει η διεύθυνση, θα κατέβει στο προαύλιο για τον αγιασμό που θα ξεκινήσει στις 11.00. Οι υπόλοιποι μαθητές θα παραμείνουν στις τάξεις τους απ΄όπου θα περάσει ο ιερέας.

Μετά την λήξη του αγιασμού οι μαθητές θα πάρουν το πρόγραμμα και θα κατέβουν σταδιακά σύμφωνα με τις υποδείξεις των καθηγητών για την παραλαβή των βιβλίων.

Στο προαύλιο δεν θα επιτραπεί συγκέντρωση γονέων, μόνο μια αντιπροσωπεία τριών ατόμων από το σύλλογο γονέων & κηδεμόνων θα βρίσκεται στον χώρο του αγιασμού.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Ευχόμαστε καλή χρονιά με υγεία και καλή πρόοδο στους μαθητές μας.

Από την διεύθυνση.